Tu ludzie żyją na codzień z ostrzałem miasta!

Otwórzcie zwierzętom klatki!
8 lipca, 2023
Walczy z Rosją z Polski – Natalia Panchenko!
24 sierpnia, 2023
20230801_150906 (1) (1) (1)
Tu nie zatankujemy... Tak wyglada droga do Chersonia z Umania. Pojechaliśmy z Polskim Zespołem Humanitarnym i z pomocą dla mieszkańców Chersonia, których domy zostały zalane w wyniku wysadzenia przez Rosjan tamy na Dnieprze w Nowej Kachowce. Po tych terenach przesuwał się front, co można zobaczyć, mijając kolejne ślady po działaniach wojennych. Ta stacja benzynowa została prawie obórcona w pył. Tereny są zaminowane. Można poruszać się tylko po asfalcie, bo gdzieś na poboczu, w trawie, miedzy drzewami, może być jeszcze jakaś mina. Przypominają o tym tabliczki z symbolami śmiertelnego zagrożenia. 
 
Oczywiście, była z nami kamera, żeby opowiedzieć o sytuacji w reportażu..

Uderzenie rosyjskiej rakiety w blok w Krzywym Rogu w Ukrainie, w dn. 31 lipca 2023 roku. W drodze do Chersonia, zatrzymujemy się w Krzywym Rogu, żeby zobaczyć sytuację w miejscu, gdzie rano spadła rosyjska rakieta, niszcząc blok mieszkalny i zabijając kilkoro mieszkańców. Według relacji osób, które spotkaliśmy na miejscu, zginęła także rodzia, która wróciła do domu w Ukrainie po roku mieszkania w Polsce. W wyniku eksplozji zniszczone zostały także budynki obok. Trafiliśmy na moment, kiedy na miejscu działały służby, wokół zebrał sie tlum gapiów, a mieszkańcy sąsiednich bloków usuwali szkody, spowodowane falą uderzeniową. 

Jak wygląda sytuacja w Chersoniu? Gdzie się schować, kiedy jest ostrzał? Jak wyglada schron przy przystanku? Pojechaliśmy do Chersonia z pomocą humanitarną i kamerą. Mogliśmy zobaczyć, jak wyglada miasto, które leży w bezpośrednim, bliskim zasięgu artylerii. Tam nie ma czasu na przygotowanie się do uderzenia pocisku artyleryjskiego, bo to dzieje się w kilka sekund od wystrzału. Dlatego ważne jest, żeby korzystać ze schronów, które stoją nawet przy przystankach. Lepiej czekać na autobus w takim "bunkrze", bo nigdy nie wiadomo, czy coś za chwilę nie przyleci, wystrzelone z rosyjskiego działa po drugiej stronie Dniepru. Niestety, w takich warunkach żyją mieszkańcy miasta, którzy nie zdecydowali się wyjechać. 
Uderzenie rosyjskiej rakiety w blok w Krzywym Rogu w Ukrainie, w dn. 31 lipca 2023 roku. W drodze do Chersonia, zatrzymujemy się w Krzywym Rogu, żeby zobaczyć sytuację w miejscu, gdzie rano spadła rosyjska rakieta, niszcząc blok mieszkalny i zabijając kilka osób. Według relacji osób, które spotkaliśmy na miejscu, zginęła także rodzia, która wróciła do domu w Ukrainie po roku mieszkania w Polsce.

admin

Chętnie odpowiem na pytania. Mój mail to: sebastianrue@gmail.com