Walczą na drugim froncie wojny.
24 lutego, 2023
Nie mogli tam żyć w czasie wojny.
26 lutego, 2023

Emisja reportażu odbyła się w cyklu pt. Całkiem Niezła Historia, 24 lutego 2023 r. Reportaż w całości dostępny pod linkiem: TVP VOD

Muminki, Szyszkomuch i zakazane książki 🙂
 
Ma dredy po pas, warkoczyki na brodzie, wytatuowane jeże i mianował siebie Szyszkodarem. Jeździ po Krakowie najczęściej na rowerze w kolorowych ciuchach. Rozwozi książki do budek plenerowych i do książkodzielni. Wcześniej te książki ratuje spod śmietników albo od ludzi, którzy czyszczą mieszkania. Człowiek bajka, w głowie ma milion opowieści. I właśnie dlatego ratuje książki. Mówi, że każda historia jest warta zachowania. Ma taki szacunek do książek, że kiedy odkłada ulubioną lekturę, to całuje jej okładkę, żeby podziękować. Jest też życzliwy dla innych. Jak mówi - "Szyszkiego najlepszego". Zobaczcie jak wyglada jego książkowe królestwo w domu!

Szyszkodar to bohater mojego reportażu, który zajmuje się ratowaniem książek. Teraz jeszcze szuka żony! Może internet pomoże?

Bożydar Pająk

Reporter, operator i montażysta, współpracuje z redakcjami magazynów reporterskich, emitowanych na regionalnych i ogólnopolskich antenach telewizji publicznej.

Chętnie odpowiem na pytania. Mój mail to: kontakt@verynicemedia.pl