Odwiedzamy uchodźców w Jordanii.
10 stycznia, 2024
Czy będzie wojna w Polsce? Marcin Ogdowski!
22 marca, 2024
Skąd przyjechali? Dlaczego musieli uciekać ze swojego kraju? Dlaczego szukają bezpiecznego miejsca w Polsce? To są pytania, na które odpowiedzi znajdziecie w odcinkach cyklu reportażowego pt. Jestem uchodźcą. Poznajmy się! Bohaterami poszczególnych części są osoby, które przybyły do Polski z różnych krajów: m.in. z Iraku, Czeczeni, Afganistanu. Przywieźli ze sobą swoją tożsamość kulturową i swoje historie. Co to za historie? Kim są? Zobaczcie!
Reportaż w całości dostępny pod linkiem: https://youtu.be/ZjROj-MtfHQ

Khedi Alieva jest Czeczenką. Przyjechała do Polski w 2012 roku z trójką dzieci. Tutaj w Polsce postanowiła zorganizować sobie i dzieciom lepszą przyszłość. O tym dlaczego wyjechała z Czeczeni, jakie tam są warunki życia i jakie są historie innych czeczeńskich uchodźców, dowiecie się z odcinka cyklu pt. "Jestem uchodźcą. Poznajmy się!", właśnie z udziałem tej bohaterki o niesamowitej charyzmie. To jest wulkan pozytywnej energii! Poznajcie Khedi!

Khedi Alieva to czeczeńska uchodźczyni. Często mówi ludziom, że ich kocha: podczas reportażu powiedziała, że jak przyjechała do Polski, to postanowiła pokochać polski naród, bo tutaj będzie mieszkała. Mówi też klientom, że ich kocha, bo przecież dzięki nim funkcjonuje restauracja Kobiety Wędrowne, gdzie zatrudnia też innych uchodźców. Tym razem, przed zdjęciami do reportażu, to Khedi usłyszała: Kocham Ciebie! Zobaczcie, jak zareagowała!

Bożydar Pająk

Reporter, operator i montażysta, współpracuje z redakcjami magazynów reporterskich, emitowanych na regionalnych i ogólnopolskich antenach telewizji publicznej.

Chętnie odpowiem na pytania. Mój mail to: kontakt@verynicemedia.pl